Aktuální informace

 

 

Poděkování, která nás zahřála u srdce ...

Ve školce na Měříčkove procestovali svět  
 
Zahradní slavnost v areálu mateřské školky Měříčkova byla opět důkazem bezmezné originality sehraného učitelského sboru. Akce, která se koná každoročně, nadchne vždy děti i jejich rodiče. Letos se cestovalo všemi pěti kontinenty. Turistické toulky  zahájilo vystoupení tanečního kroužku Hopík, který pod vedením paní ředitelky rozproudil obecenstvo moderními rytmy. Všechny třídy pak postupně předvedly v nápaditých kostýmech vystoupení, která brala dech a rozzářila nejen na všech dětských tvářičkách krásné úsměvy. Chtěli bychom moc poděkovat za vynikající organizaci všem učitelkám a zaměstnancům školky. Jsme jako maminky nadšené, že jsou naše děti nadšené. A moc si vzorového příštupu k našim dětem vážíme. 
 
Maminky z Kuřátek
 

MŠ Měříčkova je světová!!!!!!

Chtěli bychom se touto cestou podělit o zážitek ze skoro prázdninové cesty kolem světa, kterou jsme měli  možnost zažít s našimi ratolestmi, a to zcela zdarma, bez cestovní horečky, pojištění ba dokonce i bez očkování třeba proti malárii.

Cesta se konala v rámci velké zahradní slavnosti, dne 24.5.2018 na zahradě MŠ Měříčkova.

Zahradní slavnost zahájil taneční kroužek Hopík, který se protančil celým světem – tak nějak – letem.

Poté už nás děti z jednotlivých oddělení uváděly na kontinenty zevrubněji. Tak například v Americe jsme měli tu čest zatančit si s bojovnými rudochy. V Africe jsme rozvlnili boky s domorodci v rytmu dunivých bong. V Austrálii nás děti přivítaly rejem veselých klokanů. Asie byla ve znamení japonských tanečnic a tanečníků. V Evropě nás děti vzaly do Barcelony na fotbal, na Slovensku jsme tančili a vykrúcali.

Celý tento výlet plný nápaditých kostýmů, rekvizit, písniček, tanců a povídání zakončily děti, kde jinde než v Brně, kdy v záplavě modrobílých vlajek s obrovskou chutí a nadšením vzdaly hold brněnské Kometě.

Velkou symboliku měla v samotném závěru skladba Michaela Jacksona Heal The World, která při pohledu do bezelstných tváří našich dětí vehnala slzy do očí nejednoho z nás.

Chtěli bychom tedy nejen za nás, ale za všechny přítomné rodiče poděkovat paní ředitelce, všem učitelkám i asistentkám MŠ Měříčkova za to, že svou práci dělají nejen velmi profesionálně, ale zároveň velice lidsky, s citem a se srdcem na dlani.

Děkujeme samozřejmě našim dětem, které mají opravdu ten dar – dělat svět lepším.

                  Ševčíkovi a Zejdovi (rodiče dětí z Motýlků)

 

 

Co je nutné přinést do školky na 2. pololetí:

 

4x Toaletní papír roličky

1x Kapesníky – balení po 10 ks

2x Kapesníky v krabičce

Tekuté mýdlo – náplň ½ litru

Ubrousky

Svačinové igelitové pytlíky

Eurofolie – obaly 100ks

Platba SRPŠ

Vážení rodiče,

 

dovolujeme si Vás požádat o úhradu příspěvku na SRPŠ pro školní rok 2017/2018, který činí 1000,- Kč do konce října.

 

Jako variabilní symbol uveďte ten, který uvádíte při platbě stravného a do poznámky prosím vepište příjmení Vašeho dítěte / třída ( např. Nováková/A) (A-žabky, B-berušky, C-motýlci, D-veverky, E-kuřátka)

 

Pokud budete potřebovat úhradu částky rozdělit, zastavte se prosím za mnou v řěditelně a domluvíme se.

 

Děkuji mnohokrát za spolupráci ředitelka MŠ Mgr. Renata Ficová

 

 

SRPŠ SE HRADÍ NA ÚČET (JAKO ŠKOLNÉ) 27-0480860287/0100

 

NAROZENINOVÝ DORT

Milí rodiče

někteří z Vás projevili zájem přinést svému dítku do MŠ místo bonbónků na oslavu narozenin dort.

Učinit tak můžete a děti budou určitě nadšené.

Je ovšem třeba dodržet podmínku

dort pouze balený, kde je uvedena doba spotřeby, nebo potvrzení z cukrárny s dokladem o čerstvosti výrobku (nařízení hygieny!!!)

Děkujeme za pochopení a věříme, že Vás to od dortíků neodradí.